Yurtdışı Üniversite Facebook Twitter
Yurtdışı Üniversite

  

 

Yurtdışı Üniversite


Yurtdışı Üniversite, başvurmak için lise mezunu olmak yeterlidir. Yurtdışı Üniversite kayıt olmak için herhangi bir alan ayrımı ve LGS-LYS puan şartı aranmamaktadır. Yurtdışı Üniversite , meslek lisesi veya lise diploması derecesi farkı gözetmeden okumak isteyen öğrencilere onay vermektedir. Yurtdışı Üniversite için  taban puanları yoktur.

 

Yurtdışı Üniversite Hazırlık Üniversite Dil Okulu
Yurtdışı üniversite, İngilizce veya ilgili ülkenin dilinde verilmektedir. Uluslararası İngilizce dil yeterlilik belgelerine sahip olan öğrenciler (IELTS 6,5 veya TOEFL 213), Yurtdışı Üniversite görmek isteyen adaylar direk 1. sınıftan başlayabilirler. Yeterli dil bilgisine sahip olmayan öğrenciler ise üniversite bünyesinde verilen dil hazırlık Üniversiteini alırlar. Yurtdışı üniversite Hazırlık Dil eğitimleri, öğrencinin okuyacağı lisans programının diline değişmektedir. Yurtdışı üniversite eğitim Hazırlık Dil kursları genelde 9 ay ( iki sömestr ) sürmektedir. Öğrenci, dil Üniversiteinin yanı sıra okuyacağı lisans programına göre alan dersleri eğitimi almaktadır. Örneğin İngilizce Tıp okuyacak bir öğrenci ingilizce eğitiminin yanı sıra biyoloj ve kimya alan dersleri eğitimi alır, teknik okuyacak öğrenciler ise dil eğitimin yanı sıra matematik ve fizik alan dersleri almaktadırlar. Yurtdışı Üniversiteleri , avrupa standartlarındadır.

 

Yurtdışı Üniversite Fiyatları
Yurtdışı Üniversite fiyatları, birçok faktöre göre farklılık göstermektedir. Yurtdışı Üniversite fiyatları, ülkeden ülkeye ve bölüme göre değişkendir. Genelde Balkan üniversiteleri,  Avrupa ülkelerindeki üniversitelerden daha uygun fiyatları olmaktadır. Yurtdışı Üniversite için lise veya dengi okul mezunu olmak yeterlidir. Anadolu Yurtdışı Üniversite Danışmanlığı Üniversite uzmanları bütçenize ve hayalinize uygun seçeneği bulmanızda sizlere yardımcı olacaktır.

 

Yurtdışı Üniversite Lisans Tamamlama
Türkiye’de 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunları kendi bölümlerinde Yurtdışı Üniversite lisans tamamlama programına katılabilirler. Meslek yüksekokulu mezunları yeterli dil Üniversiteine sahip değillerse, öncelikle yurtdışı üniversite hazırlık dil eğitimi almaları gerekir. Yurtdışındaki diğer lisans tamamlama Üniversite programlarımız için eğitim uzmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Yurtdışı Üniversite Başvuruları
Yurtdışı üniversite başvuruları, kayıt başvurularımız tüm sene boyunca devam eder. Yurtdışı Üniversite eğitim kabul belgesi 4-5 haftada alınmaktadır. Yurtdışı öğrenci vizesi de 4-5 haftadır. Öğrencilerin Yurtdışıda Üniversite eğitimi alabilmesi için 8-10 haftaya ihtiyaçları bulunmaktadır.Bu süreler kesin olmamakla beraber değişebilmektedir.

 

Yurtdışı Üniversite Tıp Okumak 
Yurtdışında Üniversite Tıp Fakültesi’ne kayıt olmak için herhangi bir puan şartı aranmamaktadır. Yurtdışıda Tıp  Okumak için taban puanları yoktur. Yurtdışıda Tıp Okumak için Lise Mezunu olmak yeterlidir.

Yurtdışıda tıp, diş hekimliği, eczacılık alanlarında Üniversite almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri setinasyonlardan biri olan Yurtdışı Üniversite fırsatları sizleri beklemektedir. Tıp için lisans Üniversitei 6 yıl olup, üniversitelerin yıllık ortalama fiyatları ülkeden ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Yurtdışı Üniversite alacak  bir öğrencinin, konaklama ve sosyal giderleri için Üniversite uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışında tıp Üniversitesi eğitimi almak, diş hekimliği ya da eczacılık gibi bölümleri okumaya karar vermeden önce mutlaka kendinizi ve yeterliliklerinizi doğru biçimde değerlendirmelisiniz. Üniversiteye girmek değil, bitirip mezun olabilmek önemlidir.

 

 

Yurtdışı Üniversite Başvuruları ve Kayıt Belgeleri

Tüm belgeler Valilik veya kaymakamlık’ta  apostil yapılmalıdır.

LİSE DİPLOMASI; Lise Diploması aslı ve Noterden tasdikli sureti, vilayet makamından apostilli.

PASAPORT FOTOKOPİSİ; Pasaportun resimli olan bölümün fotokopisi. (En az 2 yıl süreli )

– TRANSKRIPT; Lise Not Dökümü 1.2.3.4 Dönemi Yıl Sonu notlarını gösteren belge vilayet makamından apostilli

4 - SAĞLIK RAPORU;  Devlet hastanelerinden veya Aile hekimliğinden alınan sağlık raporu,

ve HIV negatif ibaresi yer almalıdır. Sağlık müdürlüğü onaylı resimli ve vilayet makamından apostilli

– NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ; Nüfus müdürlüğünden alınacak. Vilayet makamından apostilli

 6FOTOGRAF; 7 Adet vesikalık resim arka zemini beyaz olması gerekir.

7– ADLİ SİCİL KAYDI; Vilayet makamından apostilli

8 – TAAHÜTNAME; Yurtdışında Üniversite göreceği süre boyunca Üniversite ve yaşam masraflarını karşılayacağına dair noterden belge. Vilayet makamından apostilli

NOT: Apostil mührü Valilik veya Kaymakamlık makamlarında basılan bir mühürdür.

Belgenin yurt dışında üst makamlarda geçerliliğinin olmasını sağlamaktadır.

Yurtdışı Üniversite başvuruları tüm sene devam etmektedir.

 

Yurtdışı Üniversite Şartları
Yurtdışı Üniversite almak için meslek lisesi veya lise mezunu olmak yeterli olmaktadır. Yurtdışı Üniversite alacak öğrenciler yeterli derecede ingilizce dil bilgisine sahip değillerse ,üniversite dil hazırlık okuluna devam ederler. Başarılı olduklarında İstedikleri bölümde devam etme şansına sahipler.

 

Yurtdışı Üniversite Puanları
Yurtdışı Üniversite Taban Puanları yoktur. Yurtdışı Üniversite için lise diploması sahibi olmak yeterlidir. 

 

Yurtdışı Üniversite LGS-LYS Puanları
Yurtdışı Üniversite için LGS-LYS puanları şartı aranmamaktadır.

 

Yurtdışı Üniversite Denklik
Beraber çalışıtığımız yurtdışı Üniversitelerinin YÖK tarafından tanınırlığı bulunmaktadır. Yurtdışı Üniversiteleri'nin Tanınırlığı'nı sorgulamak için dilekçe ile YÖK’e doğrudan müraacaat edebilirsiniz. Yurtdışı Üniversite Denklik Sorgulaması Daha kolay bir yolu ise YÖK Denklik Sorgulama Formunu kullanmaktır. Yapmış olduğunuz sorgulamalara genellikle aynı gün cevap verilmektedir. 

 

 

Yurtdışı Üniversite Bölümleri 
Yurtdışı Üniversite bölümleri İngilizce veya ilgili ülkenin dilindedir. Uluslararası yeterlilik belgesi (IELTS 6,5 veya TOEFL IBT 79 gibi) olan öğrenciler Yurtdışı üniversite  1.sınıfa doğrudan başlayabilirler  Diğer dillerdeki bölümler için Yurtdışı Üniversite  hazırlık dil eğitimi alınmalıdır.

 

Yurtdışı Beslenme Giderleri, Yurtdışı Yurtlar, Evler, Yurtdışı Ulaşım, Yurtdışında Yaşam
Yurtdışı Üniversite alan öğrenciler gıda malzemelerini marketlerden temin etmektedirler. Üniversite yurtlarının yakınlarında büyük marketlerde ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilirler.
Yurtdışı üniversitelerin kampüs yurtları bulunmaktadır. Yalnız her üniversite yabancı öğrencilere yurt imkanı sağlamamaktadır. Yurtdışı Üniversite eğitimi alan öğrenciler 2-3 arkadaş ile birlikte ev kiralayabilirler. Yurtdışı ev kiraları, tutulacak evin lüksüne,semtine ve bulunduğu konuma göre değişmektedir.
Yurtdışı Üniversite öğrencileri ulaşım için aylık abone kartı kullanmaktadır. Ulaşım, dolmuş ve otobüs ile yapılmaktadır. Yurtdışı üniversite bünyesinde yurtlar bulunabilir. Yurtlar- Üniversiteler arasında ulaşım sıkıntısı yoktur.

 

 

Yurtdışı Para Birimi, Yurtdışında Banka
Yurtdışında para birimi, euro veya gidilecek ülkeye göre değişir. Öğrenciler diğer Yurtdışı bankalarında da hesap açtırabilirler. 

 

Yurtdışı Askerlik Tescili
Yurtdışı Üniversite öğrencileri hazırlık dil okulu sırasında max 2 yıl, 29 yaşına kadar askerlik tecili yaptırabilirler. Lisans eğitimi sırasında max 6 yıl, 29 yaşına kadar askerliklerini tecil yaptırabilirler.
Yurtdışı’nda askerlik tecil işlemleri T.C. Yurtdışı Konsolosluğunda yapılmaktadır.

 

Yurtdışı Üniversite Eğitim Fırsatlarımız !
Yurtdışı Üniversite Başvurlarımız tüm hızıyla Devam Ediyor. Yurtdışı Üniversite Kayıtlarımız için bize ulaşmanız yeterli.

Yüzlerce Yurtdışı Üniversitesi Sizleri Bekliyor !

Yurtdışında YGS - LYS  Şartı Aranmadan İstediğiniz Bölümde Üniversite Fırsatı,
 
Yurtdışı Üniversite hayaliniz varsa , size uygun ve cazip imkanlarımızdan yararlanın.

Yurtdışı Üniversite  - Makedonya,Ukrayna, Bulgaristan,Romanya, Bosna Hersek, Azerbaycan, Kosova, Macaristan, Avusturya Üniversiteleri’ne taban puanları uygulaması olmadan kayıt olma imkanına sahipsiniz. 
 
Yurtdışı üniversitelerinde YGS - LYS Şartı aranmadan! Üniversiteli olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile YÖK tarafından tanınan üniversiteler, YGS - LYS'de istediği yeri kazanamayan öğrenciler için ''ucuz'' Üniversite fırsatı sunuyor

YGS - LYS sınavına girmeden ve Şartı aranmadan sadece lise diploması ile üniversiteli olabileceğinizi biliyor musunuz?

İstediğiniz üniversitede istediğiniz bölümü okuma şansınız olduğunuzu?

Tüm dünyada geçebilecek bir diplomaya sahip olabileceğinizi?

Üniversite ücretlerinin Türkiye’den çok  ucuz olduğu bir yerde okuyabileceğinizi?

 

Üniversiteye giden tek yol YGS - LYS değil, Yurtdışı Üniversite Nedenleri
Bu yıl 1 milyon 700 bin öğrenci YGS'de ter döktü. Ancak bunların çok azı hedefledikleri üniversite ve bölümlere yerleşebildi. Bir bölüme yerleşenlerin arasında, seçtikleri bölümün içeriğini, o mesleki alanın geleceğini ya da iş potansiyelini bilmeyenlerin sayısının hiç de az olmadığı artık herkesin bildiği bir gerçek.

YGS'de istediği sonucu elde edemeyen ya da Türkiye'de üniversiteye girebildiği halde daha yüksek standartlarda Üniversite almak isteyen öğrenciler için başka seçenekler de var. Üniversiteli olmanın tek yolu ülke sınırları dahilindeki üniversiteler değil. İşte farklı alternatifler:

  

Hazırlık Yılını Yurtdışında Değerlendirmek
Yurtdışında YÖK 'ün tanıdığı üniversitelerde, istediğiniz bölümde eğitim görme şansına sahipsiniz.
Birçok öğrenci Türkiye'deki özel üniversitelerle yaklaşık aynı yada daha ekonomik maliyetlerdeki yurtdışındaki üniversitelerde eğitim almayı tercih ediyor. Ya da kazanmış oldukları bölümü dondurarak en azından hazırlık yılını yurtdışında değerlendiriyor. Yurtdışında İngilizce ve farklı dillerde hazırlık eğitimi alabilirler.Yurtdışında  Üniversite Eğitim
Yurtdışında önce dil, ardından üniversite eğitimi alabilirsiniz. İngilizceniz yeterliyse direkt üniversiteye başlayabilirsiniz. Önünüzde onlarca farklı seçenek var.

— Yurtdışında üniversite  mühendislik, mimarlık Üniversitei 5 yıl, Tıp 7 yıl, Eczacılık 6 yıl sürüyor. Uluslararası öğrenciler öncelikli olarak Üniversite alacakları alana yönelik 1 yıllık bir foundation yani akademik hazırlık eğitimi alırlar. Sonrasında lisans eğitimi sürmektedirler.

 

Neden Yurtdışı Üniversite  ?
Uluslararası kültürel ve ekonomik ilişkilerin gelişimi, Türkiye'nin AB sürecinde ilerliyor olması, uluslararası şirketlerin ve yabancı sermayenin Türkiye'ye giriş hızının artması yabancı dilin ve yurtdışında Üniversite önemini arttırıyor. Çünkü uluslararası firmalar özellikle yurtdışında Üniversite ve yaşama deneyimi olan, yabancı dil bilgisi çok iyi düzeyde olan kişileri öncelikle istihdam etmeyi tercih ediyorlar. Üniversite standartlarının ülkemize kıyasla çok yüksek olduğu gelişmiş ülkelerde dil eğitimi, üniversite, yüksek lisans, sertifika yada mesleki Üniversite programlarına katılan öğrenciler ülkemizde ya da yurtdışında büyük oranda kariyer hedeflerine ulaşabiliyor.

Okullar, maliyetler, bölgeler, program içerikleri, başlangıç tarihleri, yaşam koşulları, vize işlemleri gibi konularda daha detaylı bilgi almak için ofislerimizden birini ziyaret edebilir ya da bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışı Üniversite, eğitim ve yaşam bir çok kişi için, hayatlarında bir kez gerçekleştirecekleri, zaman ve maliyetin önemli olduğu bir karar sürecidir.
 
Bu konuda size ancak konusunda uzman ve deneyimli Yurtdışı Üniversite sektörünün öncü kuruluşu Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yardımcı olacaktır.Yurtdışı Üniversite Araştırma
Yurtdışında üniversite eğitimi almadan once bütçenize, ihtiyaçlarınıza, vize koşulları açısından durumunuza göre size en uygun olabilecek ülke ve şehrin belirlenmesi ilk yapmanız gereken olacaktır. Bu konuda da Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Üniversite uzmanları sizlere yardımcı olacaklardır.

Yurtdışında gitmek istediğiniz üniversitelerin ve şehirlerde size uygun olabilecek okullar, okul fiyatları , konaklama, yaşam, bilet, sağlık sigortası, vize ücretleri gibi masrafları da ayrı ayrı belirtilerek hesaplanır ve karşılaştırmalı bir maliyet tablosu çıkarılır. 

Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Üniversite uzmanlarımız size gitmeyi düşündüğünüz dönem için okul fiyatlarını ödeme şeklini mutlaka anlatacaktır. Okul seçiminde bütçeniz dahilinde alabileceğinizin en iyisini almanız sağlanmaya çalışılır.


Yurtdışı Üniversite Karar
Yurtdışı Üniversite kararı almak çok önemlidir.Kararını veren öğrenci kendisi ile ilgili bilgiler yanında seçtiği okul, program ve konaklama isteklerini içeren detaylı bir kayıt formu doldurur. Öğrenciden istenilen gerekli belgeler firmamıza teslim edilir. Konaklama olarak isteyene yurt, isteyen öğrenciye ev kiralamaları için Andolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firmamıza önceden bilgi vermesi gerekir.
 

Yurtdışı Üniversite Kayıt
Yurtdışı üniversite kayıt başvuruları,  Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, öğrencinin kayıt işlemini gerçekleştirir ve okuldan kabul belgesi alır. Kabul belgesinin okuldan gelme sürecinden sonra kabul belgesi öğrenciye verilir.


Yurtdışı Üniversite Onay
Öğrencinin kayıt işlemlerinden sonra ilgili ülkeden gelecek Milli Üniversite onayı Üniversite onayı ve yurt onayını aldıktan sonra öğrenciye verilir.


Yurtdışı Üniversite Vize
Öğrenci vize için kendisinden istenen belgeleri tamamlayıp konsolosluklara teslim eder. Vize başvuru formları danışmanlarımız tarafından dikkatlice doldurulur. Başvurular şahsen öğrenci tarafından yapmak zorundalar. Vize için öğrenci ile yüz yüze görüşme gerekmektedir.


Yurtdışı Üniversite Bilet Ayarlanması
Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, öğrenci vizesini aldığında öğrencinin otobüs veya uçak bileti rezervasyonunu yapar. Esnek tutulabildiği ve fiyat olarak en ekonomik olabilecek seçeneği bulmaya gayret eder.


Yurtdışı Üniversite Gidiş Oryantasyonu
Öğrenci gideceği şehrini yaşam, iklim, yeme alışkanlıkları, kültür, konaklama konusunda dikkat etmesi gereken noktalar konusunda bilgilendirilir. Özellikle ilk kez yurtdışına çıkacak öğrenciler için gidiş, pasaport kontrolü, aktarmalar dikkatle anlatılır.


Yurtdışı Üniversite - Hedefinize varış ve sonrası destek
Anadolu Yurtdışı eğitim danışmanlığı, okullarla ilgili öğrencileri önceden bilgilendirmekte ve beklentilerini doğru tuttuklarından emin olmaya çalışmaktadır. 

Bununla beraber okulla veya konaklama ile ilgili yaşanabilecek bir sorunda öğrenciler Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yetkililerine yazarak veya telefonla ulaşarak her zaman yardım alabilirler. 
Aynı deneyimleri daha önce kendileri yaşamış olan danışmanlarımız bazen sadece yanlış anlamalardan kaynaklanan sorunları okulla konuşarak çok daha hızlı çözeceklerdir. 


 

VE DAHA NİCE SORULARINIZ İÇİN EN DOĞRU BİLGİYİ ANADOLU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI EĞİTİM UZMANLARI’NDAN ALIN…

ANADOLU YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI KALİTESİ VE FARKIYLA TANIŞIN…

Copyright 2024 © | Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd.Şti.