Malta Dil Okulları- Facebook Twitter
 
Malta Dil Okulları

Malta doğal ve tarihi güzellikleriyle dikkat çeken bir ülkedir uzun süre İngiliz sömürgesi olarak yaşamış bir ada devletidir. İngilizce eğitim konusunda en çok tercih edilen ülke olmasının nedeni de eski İngiliz kolonisi olmasından kaynaklanmaktadır.

Ülkedeki yaşayanların çoğu İngilizce dilini ana dilleri gibi konuşmaktadır. Bu nedenle bu ülkede pratik yapmak çok daha kolay olabilmektedir. Ülkenin eski İngiliz kolonisi olması nedeniyle zaman içinde bir çok dil okulu açılmış ve ülkenin değişik yerlerinde hizmet vermektedir. 

Malta Dil Okulları İngiltere ve Amerika gibi ülkelerden çok daha cazip koşullarda ve uygun fiyatlarda eğitim veren Malta bu yönüyle dikkat çekmekte ve dil aday öğrencileri genellikle ucuzluğu ve yakınlığı nedeniyle tercih etmektedir. 

Kimler Eğitim Alabilir ?

Herhangi bir şart olmamasına karşın herkes istediği gibi istediği ülkede Malta Dil Okullarında dil eğitimi alma hakkına sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak reşit olmak yeterlidir. Yaz okulları ve İngilizce eğitimi alabileceğiniz eğitim kamplarında ise 18 yaş altı gruplar yada tek olarak katılabilmektedir.

Malta vize konusunda sorun çıkartmayan bir ülke olsa da bürokrasisi yavaş işlemektedir.

Konsoloslukların vize verme konusundaki kararı iki haftaya kadar uzayabilmektedir.

Malta’daki Dil Okulları Nerelerdedir ?

Ülkedeki dil okulları bir çok bölgede bulunmasına karşın Malta Dil Okulları St Julian, Sliema, St Paul, Gzira, Gozo ve Valetta kentlerinde yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Okullarda her kur ve sistemde eğitim verilmektedir. 

Eğitim Süresi Ne Kadardır ?

Eğitim süresi tamamen bütçenizle alakalı bir durumdur bir haftadan 2-3 yıla kadar değişik seviyelerde ve kurlarda dil eğitimi Malta Dil Okullarında verilmektedir. Eğitim alınacak okullar ve kurlar ve süreleri hakkında danışmanlık ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

Genel Olarak Dil Eğitimi Hakkında

En güncel eğitim teknikleriyle dil eğitimi almak için en doğru tercihlerden birisi Malta Dil Okullarını tercih etmektir. Modern İngilizcenin en güzel öğretildiği ve en güncel tekniklerle öğrencilere buluşturulduğu Malta’da öğrenci yanında, otellerde, öğrenci apart ve öğrenci yurtlarında kalabilirsiniz. 

Alacağınız kur seviyesinin belirlenmesinde Malta Dil Okulları öncelikle bir mini sınav yapacak burada okuma konuşma ve anlama yetenekleriniz ölçülecek ardından en iyi kur programına yerleştirileceksiniz.

Malta’da dil eğitimi en çok başkent Valetta’da şehrin dört bir yanına yayılmış okullarda verilir. Güzel bir sahil kenti olan Valetta hem eğitim hemde tatil için bulunmaz fırsatlardan birisidir.

Kurs Seçenekleri Nelerdir?

Genel İngilizce: En temel sayılabilecek kur programıdır öğrenciler bu kur programında temel İngilizceyi okuma yazma anlama ve konuşma seviyelerinde öğrenirler. 

Yoğun İngilizce: Genel İngilizce programlarında aldığınız eğitimlerin pekiştirilmesi amacıyla düzenlenen kurslar ve kurlardır. İngilizce dilinizin gelişmesine ve daha ileriye gitmesi için bir çok çalışma bu kurslarda yapılmaktadır.

İş İngilizcesi: Adından da anlaşılabileceği gibi iş hayatınızda en çok kullanacağınız şekilde dil eğitimi almanızı sağlayan kur modelidir. İçinde bir çok alt bölümü de barındırır. Bu bölümleri detaylı olarak Danışmanlık Ofislerimizden öğrenebilirsiniz.

Birebir İngilizce: Genelde hata düzeltme amacıyla düzenlenen bu kurslara İngilizce seviyesi orta düzeyde kişiler kabul edilmektedir. Hoca ile bire bir yapılan çalışmalarda öğrencilerin eksikleri ve olması gerekenler raporlanmaktadır.

Sınava Hazırlık İngilizcesi: Herhangi bir yüksek öğrenim programında kendinizi geliştirmek istiyorsanız ve TOELF ve IELTS gibi programlara girmek istiyorsanız bu İngilizce tam size göre hazırlanmış bir kur programıdır. İngilizce seviyenizin bu kurslara girmeden yüksek olması beklenmektedir. Detaylar için danışmanlık ofislerimize başvurabilirsiniz.

Grup İngilizcesi: Küçük gruplarla yapılan ve gayet samimi ortamlarda İngilizce dilini konuşma okuma yazma ve anlama konusunda kendisini geliştirmek isteyen genel İngilizce kurslarına gitmiş adayların başvurabilecekleri bu kurlara 6 kişilik kendi grubunuzu oluşturup katılabilirsiniz.

Üniversite Hazırlık Programları İçin İngilizce: Yurtdışında okumak istiyorsanız fakat okulunuzdan belgeli eğitiminiz sizi karşılamıyorsa bu kurlar tam size göredir. Temel seviyeden başlayarak yukarı çıkartılan eğitimlerde gideceğiniz okul için en güzel şekilde hazırlanırsınız.

KLUP 30+ ve 50+ Kursları: Kendi yaş grubunuzla eğitim almak istiyorsanız bu kurslar tam size göredir iki yaş grubunu da kapsayan çalışmalarda değişik aktivitelerle eğitim eğlenceli hale getirilir.

Yaz Kursları / Kampları: Özellikle 18 yaş altı gençleri hedefleyen bu kurslara öğrenciler bireysel yada gruplar halinde katılabilirler. Tam bir turistik gezi şeklinde geçen kurslarda öğrenciler aynı bir turdaki gibi gezdirilerek dışarıda pratik yapmaları hedeflenmektedir.

Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Malta Dil Okulları konusunda bir çok cazip seçeneğe sahiptir paket kurları da kapsayan bu seçenekler için uzman eğitim danışmanlarımız size fiyat ve diğer opsiyonlar hakkında bilgi verecektir. 

 
Copyright 2024 © | Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd.Şti.