Makedonya'da Eğitimin Avantajları Facebook Twitter
Makedonya'da Eğitimin Avantajları

Makedonya’da eğitimin avantajları




 
Makedonya üniversitelerinin çoğu Avrupa Birliği ve YÖK tarafından tanınır. Gerekli şartları yerine getirdiğiniz takdirde Türkiye’ye döndükten sonra YÖK’e başvurabilirsiniz.



·       Makedonya üniversitelerinde eğitim devlet tarafında desteklenir. Bu nedenle öğrencilerin eğitim maliyetleri çok düşüktür. Üniversite haçları yıllık 600 – 3000 Euro arasında değişmektedir.




·       Lise diplomanıza ve aldığınız derslere uygun olarak, kontenjanlar dahilinde dilediğiniz bölümde eğitim alabilirsiniz.



·       Makedonya’da Üsküp, Manastır, Ohrid gibi üniversite şehirleri aynı zamanda zengin bir kültür şehirleridir. Makedonya’da eğitim öğrencilere  kişisel gelişim kazandırır.



·       Ülkedeki çok kültürlülüğe ilave olarak özellikle komşu ülkelerden olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinden öğrencilerin olması burada çok kültürlü uluslar arası bir öğrenci yaşamı sağlamaktadır.



·       Türkiye’ye olan yakınlığı nedeniyle kolaylıkla uçakla ya da otobüsle gidip gelinebilir.



         Turistik vize muafiyetinden dolayı, aileler diledikleri zaman zahmetsizce çocuklarını ziyaret edebilirler.



·       Makedonya üniversitelerin kayıt, kabul ve vize işlemleri birçok Avrupa ülkesine göre kolaydır ve kısa sürer.

 

·      



Makedonya Üniversitelerinde eğitimi almak için Türkiye’de TYT – AYT sınavına girme ve taban puanları aşma zorunluluğu yoktur.Lise diploması ile üniversite mezunu olabilirsiniz.

 

Copyright 2021 © | Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd.Şti.