Kosova'da Hukuk Fırsatı! Facebook Twitter
Kosova'da Hukuk Fırsatı!
Hukuk Eğitim Okuyacaklara  Müjde!
 
 

 
 
İliria Kraliyet Üniversitesi   4 yıllık Hukuk lisans eğitimi amaçlanır.

Programı başarı ile bitiren öğrenciler, Üniversite'de Hukuk bölümünden mezun olacaklardır.


İliria Kraliyet Üniversitesi adına eğitim almak isteyen öğrencileri kayıt etme yetkisi olan tek firma Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığıdır. 


İliria Kraliyet Üniversitesi  2000 yılında faaliyete geçerek eğitim dönemine başlamıştır.  


Modern teknoloji ile avrupa kalitesinde eğitim vermektedir. 


İliria Kraliyet Üniversitesi Kosova’nın en büyük şehri ve başkenti olan Priştine’de bulunmaktadır.


Kosova’da bilinen ilk özel üniversite İliria Kraliyet Üniversitesidir.İliria Üniversitesi'nin asıl hedefi ‘Bireysel Başarı’ dır. Temel amaç ise, yeni nesiller ile birlikte modern medeniyetlerin seviyesine ulaşılmasını sağlayıp bu nesillerin bilgi ve birikimlerini bireysel, toplumsal menfaatler için kullanılmasını sağlamaktır.


İliria Üniversitesi kaliteli ve kendi alanlarında uzmanlaşmış bir öğretim elemanlarından oluşan bir kadroya sahiptir. Dünyanın birçok ülkesinden öğrenciler İliria Üniversitesi nin kaliteli eğitiminden dolayı burada eğitim almayı tercih etmektedirler. 


Dünya genelinde birçok profesörün, bilim adamının ve diplomatların katıldığı ve İliria Üniversitesinin düzenlediği konferans, sempozyumlara ev sahipliği yapmaktadır.


İliria Kraliyet Üniversitesi , öğrencilerin okudukları bölümlerde aldıkları eğitimlerle kendilerini tam donanımlı bir bilgiye sahip olduklarını hissettirmek ve meslek hayatına kazandırmak adına okulda ihtiyaç duyabilecekleri her türlü araç gereci bulundurmaktadır. 


Günümüz iş hayatında ve kariyer planlama düşüncesi olan biri için oldukça önem arz eden diplomalar ve belgeler ile modern dünyanın kapılarını aralamak konusunda öğrencilere yardımcı olacaktır.


Mevcut olan pozisyonunuzda değişiklik sağlamak için sizlere çok iyi olanaklar sağlayacak olan İliria Üniversitesi,  yüksek lisans ve lisans programlarında eğitim almanızı ve kendinizi iş dünyasına en iyi şekilde hazırlamanıza yardımcı olacaktır. 

 
Üniversite Bünyesi’nde Bulunan Bölümler;

Uluslararası İlişkiler ve Demokrası 


Hukuk 

Uluslararası İşletme 

Yönetim ve Bilişim 

Bilgisayar Bilimleri

Bankacılık, Finans ve Muhasebe 


Harç Ücreti: 1800 Euro  ( Türkçe )

Neden İliria Kraliyet Üniversitesi ?


•    Eğitim Görevlileri –İliria Kraliyet Üniversitesi nin çok kaliteli ve kendi alanlarında uzmanlaşmış bir öğretim kadrosuna sahiptir


•    Ders İçeriği -  Üniversite’deki eğitimin ders içeriği modern gelişmiş ve ihtiyaçlara dayanarak oluşturulmuştur. Üniversitenin Müfredatı Avrupa ve Dünyanın en önemli üniversitelerinden gelen eğitim görevlileri tarafından incelenmektedir;


•    Öğrenme ve Uygulama - Öğrencilere verilen eğitimlerde uygulamaya çok önem verilmektedir bu şekilde sağlanan bilgilerin kalıcı olması sağlanmaktadır;


•    Bireysel Öğretim  - Öğretimin asıl amacı, bağımsız bir şekilde, kendi kendini yönetebilecek durumda olan bireyler yetiştirmektir. Anlatım yönteminin en iyi tekniklerinden biri olan küçük gruplar halinde gerektiğinde bir sohbet havasına dönüştürmektir, üniversite için bu prensip çok önemlidir.


•    Sosyal Aktivite - Eğitimin sadece teori ve pratikten oluşan bir olgu olmadığı, öğrencinin sosyalleşmesi ile bir bütün oluşabileceği düşüncesi savunulmaktadır.


•    Öncülük – İliria Kraliyet Üniversitesi olarak topluma yardımcı olabilecek veya kendi alanında öncü olacak kişiler yetiştirir.


•    Teknoloji – Bütün bölümler son teknoloji araç gereçler ile donatılmıştır.


•    Kütüphane - Öğrenci istediği herhangi bir zamanda sınırsız bilgi ve kaynaklara ulaşabilmektedir.


•    İliria Kraliyet Üniversitesi, Avrupa Mükemmellik Ödülü’ne sahip bir kurumdur.

İliria Üniversitesi ‘Kraliyet' Ünvanı

İliria Üniversitesi Yüksek eğitim, ulusal ve eğitici değerler için ‘Kraliyet' unvanına sahiptir bu nedenle İliria Kraliyet Üniversitesi adını almıştır.

Majesteleri Kral I. Leka, kamuya yapmış olduğu hizmetinden dolayı, İliria Üniversitesi’ne Kraliyet Amblemini kullanma yetkisi vermiştir.

İliria Üniversitesi Kampüsü

İliria Kraliyet Üniversitesinin kampüsü Kosova’nın en büyük şehri ve başkenti Priştine’de bulunmaktadır. Üniversitenin kampüsü güzel semtlerden biri olarak bilinen Güneş Tepesi nde, Gazmend Zajmi yolu üzerinde No: 75 adresinde bulunmaktadır. Güneş tepesi,  çok güzel ağaçlık ve yemyeşil sakin bir yerdir.

Çok büyük bir alanda kurulu olan İliria Kraliyet Üniversitesi kampüsü avrupa standartlarındaki güvenli binalardan oluşmaktadır. Sınıflar ileri teknolojiyle havalandırma ve klima sistemleri ile geniş, ferah ortamlardan oluşmaktadır. 

İliria Üniversitesi Kütüphanesi

İliria Üniversitesi öğrencilere gerekli olan bilimsel araştırma yapmaları için bünyesinde yüzlerce farklı kaynağı bulunduran büyük bir kütüphaneye sahiptir.


Öğrenci istediği zaman bilgi ve kaynaklara ulaşabilmektedir.


Üniversite kütüphanesi modern bilgi sistemlerine sahiptir.


İliria Kraliyet Üniversitesi yönetimi bilgi sistemi ve bilgi kaynaklarına çok fazla önem vermektedir. Bu sebeple sürekli olarak son teknoloji kaynaklarının temini yapılmaktadır. Kütüphanenin bünyesinde zengin bilgi kaynakları bulunmaktadır. Kütüphane yönetimi, tedarik bölümü ve kütüphane idari personelleri olmak üzere kütüphanenin kendisine yönetimi bulunmaktadır. 


Bilgi sistemi yazılımı ile öğrenci anahtar kelimeyle aratarak istediği kaynağa çok çabuk bir şekilde ulaşabilmektedir. 


Kalite kontrol ofisi yeniliklerden öğrencileri anında bilgilendirmektedir. Kütüphane bünyesindeki okuma odasını bütün öğrenciler yirmi dört saat sınırsız kullanabilirler.İliria Kraliyet Üniversitesi Kalite Güvencesi


İliria Kraliyet Üniversitesi, profesör ve öğrenci ilişkisi, eğitim ve öğretim analizlerini, eğitim müfredatının uygulanması ve iyileştirilmesi, öğretim süreci kalitesi ve analizleri izlemek adına kalite ofisini kurmuştur. 


İliria Kraliyet Üniversitesi kalite ofisi uygulamasıyla mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. Kalite Ofisi, İliria Kraliyet Üniversite’nin yürütme organı görevini yapmaktadır.

Öğrenci Bilgi Sistemi

Öğrenci Bilgi Sistemi ile, İliria Kraliyet Üniversitesinde okuyan bütün öğrencilerin ders programları, alıştırmaları, araştırmaları, sınavları, derse katılımları ve devamsızlıkları, sınav sonuçlarını güncel takip edebilirler. Bilgiler düzenli bir şekilde sisteme aktarılır. Öğrencilere verilen özel şifreyle öğrenciler bu sisteme giriş yapabilmektedirler.

Bu sayede öğrenciler online ortamlarda idari personeller, eğitmenler ve diğer üniversite öğrencileri ile iletişim kurabilirler. Üniversitenin kütüphanesine erişim sağlayabilirler.


Bütün öğrenciler bilgisayar, akıllı telefonlar ve tabletler sayesinde internet üzerinden online bir  şekilde aşağıdaki hizmetlerden faydalanabilirler;


•    Ders Sunumları


•    Sınav tarihleri hakkında güncel bilgi almak


•    Vize ve sınav sonuçlarını öğrenmek


•    Seçmeli ders seçimi


•    İlgili ders hakkında bilgi


•    Notların iptali


•    Derslerde katılım oran

•    Ders takvimi

•    İstatistik ve sınav başarılarının raporları


•    Kişisel mesajları Okuma


•    Ödemeler hakkında rapor


•    Danışma

İliria Üniversitesi Uluslararası Öğrenci (ISIC)

Uluslararası Öğrenci Konferedasyonu olan ISTC öğrencilerin daha rahat gidebilmeleri, dünyadaki farklı ülkelere seyahat ve iletişimi geliştirmek amacıyla uluslararası öğrenci birliği konfederasyonu tarafından 1949 yılında kurulmuştur. 

ISTC seyahat, sağlık sigortası sayesinde öğrenci değişim programları ve sezonluk çalışmalar, uluslararası kimlik kartları alanlarında öğrenciye yardım etme konusunda uzmanlaşmıştır.


ISTC ağına  her yıl yaklaşık on milyon öğrenci katılmaktadır ve dünya çapında 100’den fazla ülkede 5000’den fazla iletişm ofisleri bulunmaktadır.


Öğrenciler Uluslararası Öğrenci Konfederasyonunun sağlamış olduğu Uluslararası Öğrenci Kartlarına sahip olduktan sonra ISIC nin sağlamış olduğu imkanlardan sorunsuz şekilde yararlanabilirler. 


ISIC kartı UNESCO (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü) tarafından1968 yılından bu yana uluslararası öğrenci kimlik belgesi olarak kabul edilmektedir.


İliria Kraliyet Üniversitesi sayesinde Kosova’ da okuyan bütün öğrenciler ISIC kartı’ na sahip olabilirler. Bu sayede uluslararası seviyede bir öğrenci statüsüne kabul edilip kartın sahip olduğu tüm avantajlardan; fiyat indirimleri, müze gezileri, uçak seyahatleri , tren yolculukları, tekne gezileri dünyanın çeşitli kültür merkezlerinde, çeşitli spor aktivitelerinde ve konserlerde, otel konaklamalarında, kütüphaneler, alışveriş merkezleri, restoranlar,  ve diğer hizmetlerden yararlanabilirler. 


İliria Kraliyet Üniversitesi’ne kayıt olacak tüm öğrenciler ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KARTI’na sahip olup bu kartın vermiş olduğu tüm haklardan öğrenim süresince yararlanabileceklerdir.


İliria Üniversitesi Tartışma Kulübü


İliria Kraliyet Üniversitesi Tartışma Kulübü’nün kuruluş amacı öğrencileri kendini ifade etmesini,  hakkını savunmasını ve güzel konuşmasını öğretmektir. Ve Tartışmacılar arasından  iyi olan tartışmacı  seçilir ve çeşitli ödüllerle ödüllendirilir. 

Tartışma Kulübü’nün anlatım, tartışma  biçimi  ve diyaloğu  ingiliz parlementosu formatındadır.

Kursun amacı İngiliz tartışma formatı ile öğrencileri daha seçkin ve güçlü bireyler olmalarına hazırlamaktır. Eğitim süresince öğrenciler tartışma esnasında performansları ve tartışma teknikleri ve bu konuda gerekli olan eğitimleri alırlar. Öğrenciler bu kurs sayesinde takım çalışması alışkanlığını  elde etmektedirler.

Bu kursu başarıyla tamamlayan öğrencilerden mükemmel tartışma becerileri, öğrencilerin çeşitl yarışmalara katılmaları da mümkün olmaktadır. İyi iletişim becerileri ile gelecek nesillere bu deneyimlerini aktarabileceklerdir.

Kursta teorik uygulamalar, tartışma oturumları, takım/grup çalışması, yazma görevleri,  bilgi alışverişi ve paylaşım gibi alışkanlıkları elde etmeleri sağlanmaktadır.

Kursu derece ile bitiren öğrencilere bilgisayar, telefon ve çeşitli hediyelerle  ödüllendirirler. Ayrıca kursa katılan öğrenciler ise İLİRİA KRALİYET ÜNİVERSİTESİ Katılım Sertifikasına sahip olurlar.


 

 

 

 
 

 


 

YÖK TANINIRLIK BELGESİ

 

Copyright 2024 © | Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd.Şti.