İngiltere Dil Okullari- Facebook Twitter
 

İngiltere Dil Okulları

Medeniyetin ve İngilizcenin beşiği sayılan İngiltere yada diğer adıyla Büyük Britanya yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrencilerimizin en çok tercih ettiği ülkelerden biridir. Bir ada devleti olan İngiltere’nin kendi gibi İngilizce konuşan İskoçya ve İrlanda gibi komşuları bulunmaktadır.

Dil eğitimin en çok tercih edildiği ülkeler sıralamasının başını çekmektedir. Yurt dışında İngilizce eğitim yıllardır en çok İngiltere devletinde verilmektedir. Ülkede bir çok dil okulu ve eğitim kurumu bulunmaktadır. İngiltere’nin seçilmesindeki en büyük unsur bu ülkenin görülmesi ve dil eğitimin en iyi bu ülkede alınacağı inancıdır. Ülkedeki dil okulları ve yetenekleri hakkında danışmanlık büromuzdan hizmet alabilirsiniz. 

Kimler Dil Eğitimi Alabilir ?

Okullara gidebilmek için herhangi bir şart yoktur. Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmanız ve reşit olmanız yeterlidir. Buradaki tek konu vize konusudur İngiltere devleti dil eğitimi de olsa herkese vize vermemektedir. Vize alıp alamayacağınızı danışmanlık ofislerimizde söyleyemez bunun için en doğru bilgiyi İngiliz konsolosluklarından öğrenebilirsiniz.

İngiltere’de Dil Okulları Nerelerdedir ?

İngiltere Dil Okulları  Amerika’dan daha geniş bir şehir zincirinde dil eğitimi verilmektedir. Eğitim alabileceğiniz İngiltere Dil Okulları Londra, Brighton, Manchester, Cambridge, New Castle ve Birmingham’da bulunmaktadır. Bu şehirlerdeki okullarda her kurdan dil eğitimi alabilirsiniz.

Eğitim Süresi Ne Kadardır ?

İngiltere Dil Okulları  eğitim süresi kurlara göre değişmesine rağmen ortalama eğitim süresi birkaç haftadan birkaç yıla kadar değişiklik göstermektedir. Bütçenizle alakalı olan bu durum karşısında size önerimiz en az iki ay ülkede kalıp hem okulda eğitim görüp hem de dışarıda pratik yapmanız yönünde olacaktır.  Eğitimler hakkındaki detayları danışmanlık ofislerimizden öğrenebilirsiniz.

Genel Olarak Dil Eğitimi 

İngiltere Dil Okulları  dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerin başında gelen İngiltere’dir. Ülkede eğitim alırken İngiliz İngilizcesini akıcı bir şekilde öğrenebilir bol bol pratik yapma şansına sahip olabilirsiniz. İngiliz İngilizcesinin Amerikan İngilizcesinden konuşma açısından farkları mevcuttur. Eğitim alacağınız süre zarfı içerisinde değişik şekillerde konaklama şansınız vardır. Bu konaklama şekilleri şunlardır; aile yanında kalma, öğrenci apartları, öğrenci yurtları ve residance daireler olarak özetlenebilir alacağınız pakete göre ücretlendirilmeniz yanında konaklamanız da bu şekilde olacaktır.

Dil seviyenizin belirlenmesi ve doğru kurdan başlayabilmeniz için İngiltere Dil Okulları yada Danışmanlık Ofislerimizde yapılacak mini testler sonucu doğru kurları seçerek dil eğitimi hayatınıza başlayabilirsiniz.
Dil eğitiminde en çok tercih edilen şehirler Londra ve Manchester şehirleridir. Burada öğrenciler için bir çok sosyal ve barınma imkanı mevcuttur. En çok tercih edilen şehirler ve okullar hakkında danışmanlık ofislerimiz sizi bilgilendirecektir.

Kurs Seçenekleri Nelerdir?

Genel İngilizce: Bir haftada 20 saatlik eğitimler halinde alabileceğiniz kurs programlarıdır. Genel İngilizce okuma yazma konuşma ve anlama safhalarından oluşan bir yelpazede eğitim veren kur seçeneğidir.
Yoğun İngilizce: İngilizce dilini çok daha iyi öğrenmek ve geliştirmek istiyorsanız bu opsiyon tam size göredir. Gelişmiş İngilizce tekniklerini kullanarak verilen eğitimlerde öğrenciler yoğun bir şekilde yazma ve konuşma faaliyetlerine katılırlar. 

İş İngilizcesi: İş hayatında kullanabileceğiniz her türlü teknik terim ve genel kullanılan sözcüklerin tekrarıyla gelişen eğitimlerde iş alanınıza göre değişik opsiyonlarda kur içinde sunulmaktadır. Rapor hazırlamaktan iş mülakatlarına kadar geniş bir çerçevede eğitim alabileceğiniz kur programıdır.

Birebir İngilizce: Eksiklerinizi kapatmak ve daha iyi İngilizce konuşabilmek için oluşturulan kur programı eğitimci ile bire bir gerçekleştirilmekte hatalarınız direkt olarak raporlar halinde sunulmaktadır.

Sınavlara Hazırlık İngilizcesi: Ülkemizde bulunan TOEFL ve IELTS gibi sınavlara girmeyi düşünen adaylar için hazırlanmış özel eğitim programıdır. Sınav adayları burada yoğun bir İngilizce içerisine alınarak dil sınavlarına özellikle yazılı sınavlara hazırlanmaktadır.

Grup İngilizcesi: 10-15 kişilik grupların bir araya getirilmesiyle grup içerisinde konuşma yazma okuma gibi temel eğitimler verilmektedir. Arkadaşlarınızla kendi grubunuzu oluşturup katılabileceğiniz ve eğitim alabileceğiniz bu kurslara katılım için minimum 6 kişi gerekmektedir.

Foundation / Hazırlık İngilizcesi: Herhangi bir yurtdışı programında okumak istiyorsanız ama daha önce aldığınız ve üniversiteye kanıtlayabildiğiniz dil eğitiminiz size yetersiz gelmişse bu eğitim kurunu tercih edebilirsiniz. En temel düzeyde okuma yazma konuşma ve anlama olarak başlatılan kur giderek dozunu arttırarak devam etmektedir.

KLUP 30+ ve 50+ Kursları: Genç öğrenciler yerine kendi yaş grubunuza yakın insanlarla eğitim almak istiyorsanız bu kur tam size göredir. Kur içerisinde alınan eğitimlere ek olarak değişik aktivitelerle de eğlenceli zamanlar geçirmeniz mümkün olabilmektedir.

Yaz Okulu Programları: Özellikle 18 yaşın altı öğrenciler için hazırlanmış kamp programlarıdır. Lise yada dengi okulu öğrencilerin tek yada gruplar halinde katılabileceği İngilizce kur programıdır. Geziye benzer sürdürülen aktivitelerle İngilizce dili yaz okulu programlarında öğretilmektedir. 

Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri İngilizce Dil Okulları konusunda çok farklı seçeneklere sahiptir. Eğitim fiyatlandırma ve bir çok sorunuzun cevabı uzman eğitim danışmanlarımız tarafından okullarla istişare edilerek verilmektedir.


 

 
Copyright 2024 © | Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd.Şti.