Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesi

 


Plovdiv - Ziraat ve Tarım ÜniversitesiZiraat Fakültesi;

Ziraatçılık


Bitki bioteknolojisi


Hayvancılık


Bitki Koruması ve Zirai Ekoloji Fakültesi: 


Bitki Koruması


Ekoloji
 
Ekonomi Fakültesi;


Ziraat Ekonomisi

Ziraat Turizmi


Pazarlama


Ekonomi ( İngilizce )
 
Tarım Fakültesi; 


Bağcılık

Tarım Mühendisliği


ZİRAAT FAKÜLTESİ:
Bu fakültenin asil adi Sveti Dimitir Solunski dir. Fakülte Plovdiv’de 1945 yılında kurulmuştur. Ziraat fakültesinden yüksek lisans ile mezun olan öğrenciler; bilgi alanlarında çalışabilir, öğretmenlik yapabilir, danışmanlık yapabilir, çeşitli organizasyonlarda uzman yetkili olarak çalışabilirler.
 
 

TARIM FAKÜLTESİ;


Bu fakülte 1950 yılında kurulmuştur. Fakülteden yüksek lisans ile mezun olan öğrenciler, tarım ile ilgili firmalarda danışmanlık yapabilir, üst düzeyde yönetici olabilirler, öğretmenlik ve üretim organizatörlüğü yapabilirler. Ayrıca tarım mühendislerinde bu fakültenin mezunlarıdır.
 
EKOLOJİ VE BİTKİ KORUMA FAKÜLTESİ;

 
Bu fakülteden yüksek lisans alanlar firmalarda yönetici uzman ve danışman olarak çalışabilirler. Laboratuarlarda kontrol, denetim ve testler yaparak, sertifika vermeye yetki sahibi olabilirler.
 
TROPİK VE SUBTROPIKAL BİTKİ FAKÜLTESİ; 

 


Bu fakülteden mezun olanlar bilgi alanlarında çalışabilirler. Öğretmen olarak çalışabilirler. Organizatör, danışman ve yönetici sıfatı ilada çalışabilirler.
 
EKONOMİ FAKÜLTESİ


Bu fakülte 1995 yılında kurulmuştur. Fakülteden yüksek lisans alan öğrenciler; danışman, ekonomist ve çiftçilikte uzman sıfatı ile çalışabilirler. Diğer çalışma kolları ise zirai turizm, otelcilik ve restoran’cılık, öğretmenlik ve danışmanlıktır.

 
Üniversite Harç Ücretleri; 
 
Hazırlık: 3000 Euro   -   Lisans; 2500 Euro