Gürcistan Üniversiteleri Soru & Cevapları
Gürcistan Üniversiteleri Soru & CevaplarıGürcistan Üniversiteleri Hakkında Merak Ettikleriniz

SORU: Gürcistan'da herhangi bir üniversiteden alınan diplomanın Türkiye'de denkliği varmı'dır. ?

CEVAP: Denklik Bilgi için https://okultanima.yok.gov.tr E- Devlet üzerinden giriş yaparak Üniversitelerin tanınıp, tanınmadığını anında öğrenebilirsiniz.SORU: Lisedeki bölümüm sayısal, sözel, eşit ağırlık, meslek lisesi veya sağlık lisesi Gürcistan 'da hangi bölümlerde okuyabilirmiyim?

CEVAP: Gürcistan üniversitelerinde alan ayrımı yapılmaksızın istediğiniz bölümlere başvurabilirsiniz.SORU: Gürcistan'da hayat şartları nasıldır. Aylık ortalama ne kadar masrafım gider?

CEVAP: Gürcistan üniversiteleri ortalama Yurt ücretleri 80 Euro'dur.. Ev kiraları eşyalı ortalama: 250 - 350 Euro (semtine ve lüksüne göre değişebilir.) Bir öğrencinin Aylık ortalama giderleri 300 - 400 Euro arasındadır.SORU: Her üniversitenin kendine ait yurt imkanı varmı? Yurtlarda öğrenci hangi imkânlardan faydalanabilir? Yurt ile okul arasındaki mesafe nedir?

CEVAP: Her üniversitenin kendine ait yurdu var. Çok yüksek kaliteli olmayan ancak ders çalışma imkânı ve öğrencilerin gereksinimleri konusunda titiz davranılarak hazırlanmış yurtlardır. Öğrenci yurtlardaki her alandan faydalanabilme hakkına sahiptir. Üniversite ile yurtlar arasında onbeş, yirmi dakika mesafe bulunmaktadır.SORU: Gürcistan'da okuduğum süre esnasında Ailem bana nasıl para gönderebilir.?

CEVAP: Gürcistan’a gitmeden önce Türkiye'deki herhangi bir bankadan TL hesabı açarak, üzerinde mastercard veya visa ablemi olan bankamatik kartınızdan Gürcistan'da bulunan tüm banka atm'lerinden anında para çekebilirsiniz.


Copyright 2020 © | Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ltd.Şti.