St Giles Dil Okulu 
 

İngiltere’nin en geniş kıyı şehirlerinden biri olan Brighton, iki üniversitesiyle oldukça eğlenceli gece hayatına sahip ve her türden kültürü bünyesinde barındıran bir şehirdir.

Genç nüfusa da sahip olan bu şehirde her yıl İngiltere’nin en ünlü festivalleri yapılmaktadır. Şehir aynı zamanda genç nüfusa da sahip olan harika bir şehir olarak dil eğitimi sunmaktadır.

St Giles Brighton koleji trenle Londra’ya sadece 55 dakikalık mesafede yer almaktadır.

St Giles Brighton koleji şehir merkezinde yer alan sembolik Royal Pavillion’un tam karşısında yer almaktadır.

Kolej aynı zamanda önemli alışveriş merkezlerine ve eğlence merkezlerine de yakındır.

Şehir 250.000 kişilik nüfusa sahip olan ve genç kozmopolit şehirlerdendir. 

Brighton şehri aynı zamanda şık publar ve barlar, seçkin ve kaliteli restoranlar, başarılı sanat galerileri ve de tiyatro sahneleri ile çevrelenmiş bir haldedir.

Okuldaki yer alan öğrencilerin İngilizcelerini geliştirebilmeleri adına interaktif beyaz tahtalar, dil laboratuarları, kütüphane ve de kitap evi gibi çeşitli türdeki kaynaklara da sahiptir.

Okulun öğrenci kapasitesi 500 kişidir. Sınıflar 40 kişilik olarak ayarlanmıştır ve minimum 16 yaş ve üzeri öğrenciler eğitim görmektedir.

12 sınıf yer almaktadır ve ücretsiz internet erişimi mevcuttur.

St Giles Brighton 39 bilgisayarı ve wifi bağlantıları da mevcuttur. Okulda yine 3 bilgisayar alanı, kitap evi, kütüphane, cafe ve interaktif yazı tahtları en son teknoloji ile dizayn edilmiştir.

Okulda sunulan eğitim programları Yoğun İngilizce programı, Genel İngilizce programı, Bire bir Öğrenim, Üniversiteye hazırlık programı, Akademik yıl, Cambridge sınavlarına hazırlık programları – CPE/CAE/FCE, Cambridge BEC, IELTS/TOEIC/TOEFL sınavlarına hazırlık kursları, İş İngilizcesi, İş Deneyimi İngilizcesi de verilmektedir. 

Ayrıca Turizm İngilizcesi, Platinum Plus, Platinum Training, Platinum Haftasonu dersleri, Platinum Telefon dersleri, Öğretmen İngilizce Eğitimi, Cambridge ICELT, Cambridge CELTA, Junior programları ve Öğretmenler için İngilizce öğretme kurs programları yer almaktadır.

St Giles Brighton kolejinde gezilecek yerlerin başında ise Oxford & Windsor, Londra, Canterbury & Leeds Castle, Brighton Artist Quarter,Booth Museum of Natural History, Brighton Müzesi ve Sanat Galerisi, Brighton Beach ve Palace Pier, South Downs National Park, The Royal Pavilion şeklinde yer almaktadır.

St Giles Brighton koleji dil eğitimi için kesinlikle düşünülmesi gereken önemli dil kolejlerinden biridir.