International House (IH) Newcastle
 
Newcastle şehrinde yer alan International House okuluna ait ana bina Gallowgate’te yer almaktadır.

Gençlere yönelik yaz okulları, aileler adına kurslar da Edinburgh’da düzenlenmektedir. 2010 yılının Ocak ayında şuan ki mevcut binasına taşınan IH Newcastle’da bütün dünyadan çeşitli türdeki ihtiyaçlara ve de isteklere göre mesleki kurslar sunulmaktadır. Mayıs 2011 tarihinde yüksek standartları karşılayacak olan EAQUALS tarafından ‘’excellent’’ şeklinde kabul edilmiş bir okuldur. Okulun öğretim kalitesi, kullanılan kaynakları, kurs programları, ölçme ve değerlendirme kapasiteleri kesinlikle üst seviye olarak kabul edilmiştir.

İnternational House dil okulu 16 sınıfı, 25 bilgisayarlı geniş bir bireysel çalışma salonu, sıcak-soğuk yiyecekler ve içecek alabilecekleri bir kantin, mesleki kursların verildiği Executive Centre’de okulda yer almaktadır. 

İnternational House
Edinburgh’da ise 8 ve 13 yaş arasına ait yaz okulu yani ‘’ Loretto School’’ ve 14 ile 18 yaş arası olanlar içinde yaz okulu olan ‘’ Pollock Halls ‘’ da yer almaktadır. Bu yaz okullarında ise sabahları İngilizce kursları akşam üzerilerinde ise aktiviteler şeklinde eğitimler verilmektedir.

Hafta sonlarında ise şehir içi ve dışındaki çeşitli yerlere şehir gezileri düzenlenmektedir. Aynı zamanda ailece bu tür kurslara katılmak isteyenler de yine bu iki okulda rahatlıkla kalabilirler. Newcastle, Avrupa’nın kültür ve sanat açısından önde gelen şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Aynı zamanda Avrupa’da yer alan ve Britanya’nın en büyük olan 5. alışveriş merkezi Eldon Square burada yer almaktadır.

Sosyal hayat bakımından da Avrupa’da en iyi 2. Şehir statüsündedir. Öğrenciler ve ofis çalışanları tarafından da okumak adına İngiltere’deki en iyi şehir Newcastle seçilmiştir.  
 
International House Newcastle dil okulu şehrin merkezinde ve toplu taşıma araçlarına ve istasyonlara yakın konumda yer almaktadır. Okulda sunulan dil eğitimi programları ise Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Havacılıkta Kullanılan İngilizce Programı, Kişisel Eğitim Programı (PSP), CELTA, DELTA, Öğretmenlere yönelik İngilizce dil Programları sunulmaktadır.

International House dil okulu konaklama seçenekleri arasında Aile Yanı Konaklama, Charlotte House Apartments, Hotels and Summer Apartments, Executive Apartments şeklindedir. Okulun en önemli artıları ise bireysel çeşitliliğe önem vermesi ve ona göre dil programlarının seçilmesi ve sunulması, öğrenci sayısı az sınıflar ve daha iyi eğitim kalitesi, nitelikli öğretmenler, çeşitli türdeki elit sosyal aktiviteler ve okulun merkezi konumlu olması ve canlı bir şehir hayatıyla iç içe olmasıdır.